اخبار و مقالات, ماکیان, مقالات

معایب شغل پرورش شترمرغ

معایب شترمرغ
  1. فضای موردنیاز برای پرورش شترمرغ نسبت به سایر پرندگان وسیع‌تر است چراکه ابعاد این پرنده و نیازش به دویدن در فضاهای کوچک شدنی نیست (به زمین نسبتاً بزرگی نیاز دارید)
  2. نیاز به فضای وسیع. مسطح و به‌دوراز جاده، آلودگی‌های شهر و زیست‌محیطی دارید
  3. شترمرغ‌ها علاقه به نوشیدن آب در حین غذا خوردن دارند که این عمل موجب کثیف شدن سریع آب می‌شود و بنابراین باید به‌طور منظم آب تمیز در اختیارشان قرار گیرد.
  4. شست و شوی هرروزه‌ی ظرف آب شترمرغ‌ها یکی از ظرایف تولید این پرندگان است که برای حفظ سلامتی آن‌ها بسیار حائز اهمیت است؛ ممکن است ، از این نکته سریع و بدون توجه عبور کنید اما جالب است بدانید متأسفانه همین نکته به‌ظاهر کوچک گاها باعث ضررها و تلفات گسترده‌ای مزرعه‌های پرورش شترمرغ شده است.
  5. شترمرغ توان بدنی بالایی دارد و می‌تواند ضربه‌ای معادل یک پتک ۷۰۰ کیلوگرمی را با ضرب پاهایش به بدن وارد کند! پس ضمن اینکه دیوارها و حصار محل نگهداری آنها باید مقاوم باشد
  6. حفظ سلامتی جانی کارگران بسیار حائز اهمیت است، باید آموزش ببینند که مخصوصاً هنگام نزدیک شدن به شترمرغ‌های نر، چگونه رفتار کنند و در صورت عصبی شدن حیوان، چطور از خود دفاع کنند.
  7. پرندگان در طول شبانه‌روز به آب نیاز دارند. این موضوع را باید در طراحی لانه‌ها در نظر داشته باشید که احتمالاً تأمین آب، هزینه‌ای را به شما تحمیل خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید